اخبار و مقالات مربوط به روزمعمار

بزرگداشت روز معمار و هفته معماری مجیدکیانی: معماری، موسیقی منجمد است تالار شهید آوینی دانشگاه تهران تنها تالار استاندارد موسیقی در ایران است.بزرگداشت روز معمار و هفته معماری مجیدکیانی: معماری، موسیقی منجمد است تالار شهید آوینی دانشگاه تهران تنها تالار استاندارد موسیقی در ایران است.

موسیقی و معماری از جمله هنرهایی هستند که به نظر می رسد دارای اشتراکات زیادی هستند به طوریکه بسیاری از هنرمندان فعال در عرصه معماری از معماری با نام موسیقی منجمد یاد می کنند.
«مجید کیانی» (استاد دانشگاه و نوازنده سنتور) در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر ایلنا با بیان این مطلب افزود: هنر موسیقی و معماری با توجه به این که در ظاهر از هم خیلی دورند، اما با یک نگاه انتزاعی می توانیم نقاط مشترک زیادی را در بین آنها ببینیم.

 
همزمان با روز معماری مطرح شد معماری معاصر، هویت خود را از دست داده استهمزمان با روز معماری مطرح شد معماری معاصر، هویت خود را از دست داده است

خبرگزاری فارس: دبیر کمیته بزرگداشت روز معماری و رئیس دانشکده هنر و معماری آزاد مشهد گفت: معماری معاصر بر خلاف معماری گذشته، فاقد عناصر هویتی است.

 
نمایشگاه معماری به مناسبت هفته معماری در دانشگاه آزاد بم برگزار شدنمایشگاه معماری به مناسبت هفته معماری در دانشگاه آزاد بم برگزار شد

به مناسبت هفته معماری، یک نمایشگاه در این خصوص روز دوشنبه در محل دانشگاه آزاد اسلامی شهر بم گشایش یافت.

 
مراسم بزرگداشت روز معمار و هفته معماری برگزار شد تشکیل یک نظام معماری منسجم در کشور الزامی است تا وقتی جامعه پایدار وجود نداشته باشد نمی توان به توسعه پایدار امیدوار بودمراسم بزرگداشت روز معمار و هفته معماری برگزار شد تشکیل یک نظام معماری منسجم در کشور الزامی است تا وقتی جامعه پایدار وجود نداشته باشد نمی توان به توسعه پایدار امیدوار بود

مراسم بزرگداشت روز معمار و هفته معماری روز گذشته در تالار همایش های سبز پارک طبیعت پردیسان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر ایلنا در ابتدای این مراسم «فریدون رضوی کیا» -دبیر ستاد بزرگداشت روز معمار و هفته معماری با تقدیر و تشکر از کلیه نهادهایی که در طول برگزاری هفته معماری به عنوان حامی حضور داشتند، گفت: خوشبختانه هفته معماری این فرصت را به ما داد که بتوانیم آنطور که شایسته است پیرامون مباحث اصولی شهرسازی به بحث و تبادل نظر بپردازیم.

 
بازشناسی هویت معماریبازشناسی هویت معماری

در آستانه ی سوم اردیبهشت ماه – روز معمار و هفته ی معماری – نشست خبری بزرگداشت این روز که همزمان در سراسر کشور برنامه ریزی شده است، در خانه ی هنرمندان ایران برگزار شد. به گزارش خبرنگار بخش هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، انجمن مفاخر معماری ایران از سال 1381 به ضرورت نام گذاری یک روز به نام معمار در تقویم رسمی کشور رسیده، بنابراین تحقق چنین ضرورتی را از رییس جمهور وقت ایران خواستار شد.

 
12