اخبار و مقالات مربوط به روز معمار

روز معمار بر معماران کشور عزیزمان گرامی بادروز معمار بر معماران کشور عزیزمان گرامی باد

جشن روز معمار در سراسر کشور از اول تا هفتم اردیبهشت در سراسر کشور برگزار می شود. سید علیرضا قهاری در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود:

 
تقدیر از 'ایرج کلانتری' معمار پیشکسوت ایرانتقدیر از 'ایرج کلانتری' معمار پیشکسوت ایران

باشگاه خبرنگاران: آثار 'ایرج کلانتری' معمار پیشکسوت ایران همزمان با 'روز معمار' چهارم اردیبهشت در خانه هنرمندان معرفی می‌شود.

 
لزوم تشکيل نظام معماریلزوم تشکيل نظام معماری

مهندس ساناز افتخار زاده : با توجه به آنکه ظرفيت و مفاد مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به گونه ای تنظيم شده است که در ساختار سازمان نظام مهندسی ساختمان که متشکل از شش رشته فنی – مهندسی و يک رشته متفاوت معماری می باشد هيچ ساز و کاری برای اعتلای کيفيت معماری، توجه به حقوق شهروندان به عنوان بهره برداران محصولات معماری ، حفاظت از محيط زيست ، دفاع از حقوق معماران و رعايت شأن معماری به عنوان حرفه ای فرهنگی و کيفی که قابل تعريف در قالب قوانين و مقررات کمی نيست در نظر گرفته نشده است.

 
همایش یادمان و جایزه معماری میرمیران برگزار شدهمایش یادمان و جایزه معماری میرمیران برگزار شد

به بهانه پاسداشت روز معمار، همایش یادمان و جایزه معماری میرمیران، عصر روز یکشنبه 3 اردیبهشت 1391 در خانه هنرمندان ایران برگزار شد

 
دومین همایش ملی روز معماردومین همایش ملی روز معمار

بنانیوز- دومین همایش علمی روز معمار با حضور استاد علی اکبر صارمی ،دکتر احمد خوشنویس و حسام الدین سراج یکشنبه 3 اردیبهشت ماه 1391 در دانشگاه تبریز برگزار می شود.

 
اولین همایش معماری پایدار - موسسه آموزش عالی پیام گلپایگاناولین همایش معماری پایدار - موسسه آموزش عالی پیام گلپایگان

انجمن علمی معماری موسسه آموزش عالی پیام گلپایگان برگزار می کند:اولین همایش معاری پایدار
به مناسبت روز معمار (روز بزرگداشت حکیم شیخ بهائی)

 
دومین جشنواره روز" معمار" با هدف بزرگداشت "شیخ بهایی" 	 دومین جشنواره روز" معمار" با هدف بزرگداشت "شیخ بهایی"

دومین جشنواره روز معمار با هدف بزرگداشت "شیخ بهایی" و با محوریت "بررسی تعامل معماری با جامعه معاصر " در 2 و 3 اردیبهشت ماه سال 91 توسط مركز آموزش عالی علمی كاربردی جهاددانشگاهی شعبه كرج و همكاری مركز آموزش علمی –كاربردی شهرداری كرج و با نظارت دانشگاه جامع علمی –كاربردی استان البرز و جهاددانشگاهی واحد هنر برگزار می گردد.

 
روز معمارروز معمار

داريوش زمانی :‌ ميراث ما، ما و تعهد ما برای محيط زيستی بهتر. کم نبودند آنانکه پيش از ما زيسته اند و به هر آنچه از بزرگانشان به ارث بردند، عمری افزودند و برای ما باقی گذاشتند. و ما چه بخواهيم و چه نخواهيم، چه بدانيم و چه ندانيم و چه خوانده باشيم و چه نخوانده باشيم، زاده آن ميراث هستيم.