اخبار و مقالات مربوط به معماری مدرسه ها

هم اندیشی معماری مدارس برگزار شدهم اندیشی معماری مدارس برگزار شد

اکونیوز: جمعی از فعالان و متخصصان بخش صنعت ساختمان کشور طی نشستی، معماری مدارس و فناوری های نوین ساخت را مورد ارزیابی قرار دادند

 
۵۰ هـزار مدرسـه مرمــت می شود۵۰ هـزار مدرسـه مرمــت می شود

از قدیم می‌گفتند :
"درس معلم ار بود زمزمه محبتی
جمعه به مکتب آورد طفل گریزپای را".

 
بررسي اهميت معماري ايراني در ساخت مدارس در گفت وگوي «ايران» با كارشناسان: جلوگيري از ۵۰ هزار اشتباهبررسي اهميت معماري ايراني در ساخت مدارس در گفت وگوي «ايران» با كارشناسان: جلوگيري از ۵۰ هزار اشتباه

مدتي است بر معماري ايراني در ساخت مدارس تاكيد مي شود. درباره اين كه چرا موضوع معماري ايراني اهميت دارد، كارشناسان معتقدند حجم بالاي ساخت و ساز مدارس در كشور بر سيماي شهرها تاثير بسزايي برجاي مي گذارد، بنابراين اگر معماري مدارس به سمت و سوي ايراني بودن حركت كند، چهره شهرها نيز رنگ و بوي ايراني به خود مي گيرد.

 
معماری مدارس باید تلفیقی از فرهنگ ایرانی و فن آوری جدید باشدمعماری مدارس باید تلفیقی از فرهنگ ایرانی و فن آوری جدید باشد

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در جمع معماران سنتی‌ساز ایران گفت: ما به دنبال این هستیم مدارسی که جدیداً احداث می‌شود تلفیقی از معماری گذشته و فرهنگ روز باشد و مدارس زیبا و دارای روح باشند.

 
اقتصاد ساختمان: آسان ترین راه برای خانه دار شدن، طرح مسکن مهر است!اقتصاد ساختمان: آسان ترین راه برای خانه دار شدن، طرح مسکن مهر است!

معماری و میراث فرهنگی: در هفته معماری مدارس، صاحبنظران معماری، شهرسازی و علوم انسانی به عزم ملی برای مقاوم سازی مدارس خوانده می شوند. گردهمایی معماری مدارس 24 مهرماه برگزار می شود.
خبرگزاری میراث فرهنگی – فرهنگ – گردهمایی معماری مدارس و مراکز آموزشی 24 مهرماه در انجمن مفاخر معماری ایران برگزار می شود.

 
بازگشایی مدارس و نگاهی به مدرسه دارالفنونبازگشایی مدارس و نگاهی به مدرسه دارالفنون

در دیارما هیچ مدرسه ای نیست که از شور مهر خالی باشد؛ مگر پیرترین مدرسه
مدرسه های نوین ایران؛ یادگارمیرزا تقی خان؛ مدرسه کمال الملک غفاری، علینقی وزیری،عباس اقبال آشتیانی، صادق هدایت، محمود حسابی، مهدی بازرگان، احسان نراقی،... دارالفنون.

 
با همکاری مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی – معماری ایران و انجمن مفاخر معماری سلسله نشست های پژوهش معماری برگزار می شودبا همکاری مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی – معماری ایران و انجمن مفاخر معماری سلسله نشست های پژوهش معماری برگزار می شود

اولین نشست تخصصی از این سلسله نشست ها با عنوان «پژوهش در معماری مدارس» به تعریف معماری مدارس، بررسی ساختمان مدارس در کشورمان و استراتژی نهادهای مسئول در این باره اختصاص پیدا کرد.
مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران سلسله نشست هایی تخصصی را با همکاری انجمن مفاخر معماری ایران برگزار می کند تا مسائل و کاستی ها و مشکلات معماری امروز را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد.

 
زنگ درالفنون کی به صدا در می آید؟زنگ درالفنون کی به صدا در می آید؟

دوباره مهر از راه رسید. دوباره حیاط مدرسه از هیاهوی بچه ها لبریز شد، دوباره صدای زنگ در گوش کلاس ها پیچید، دوباره شاگردان پشت نیمکت ها خزیدند و هزاران هزار چشم اچموش سیاه زل زد به تخته سیاه، این را ناصرالدین شاه خیلی خوب ی فهمید و گاه از آن بیمناک می شد، یک بار در جواب اعتمادالسلطنه که گفت در زمان فتحعلیشاه یکی نبود نامه ناپلئون به شاه را ترجمه کند و حالا چهار پنج هزار نفر فرانسه دان در تهران هستند، «دستی به سبیل مبارک کشید و فرمود: اآن وقت بهتر از حالا بود. هنوز چشم و گوش مردم این طور باز نشده بود.»