اخبار و مقالات مربوط به معماری پایدار

معماری پایدارمعماری پایدار

انسان طبیعت معماری
عدم شناخت نظام استواری طبیعت که سبب تداوم زندگی بر روی زمین می گردد، غفلت از اثرات فن آوری های شتاب زده عدم مدیریت صحیح در حفظ کاربری زمین، جنگل و آب، مصرف بی رویه سوخت های فسیلی در تداوم توسعه نامحدود شهرها و ... همه و همه از رایج ترین تظاهرات منفی تغییر روابط بین انسان و طبیعت به شمار می رود.

 
معماری پایدار مشتری نداردمعماری پایدار مشتری ندارد

آرزوافشارزاده : معماری پایدار را که در واقع زیرمجموعه طراحی پایدار است شاید بتوان یکی از جریان‌های مهم معاصر به حساب آورد که عکس‌العملی منطقی در برابر مسایل و مشکلات عصر صنعت به شمار می‌رود. برای مثال، 50 درصد از ذخایر سوختی در ساختمان‌ها مصرف می‌شود که این به نوبه خود منجر به بحران‌های زیست محیطی شده و خواهد شد.

 
پیش درآمدی بر هم اندیشی بوم شناسی و معماری پایدارپیش درآمدی بر هم اندیشی بوم شناسی و معماری پایدار

اگر معماری ما توانایی آن را داشته است که در طول حیات دیرپای خود، کارآمد بودن و نقش موثر خود، در گستره زندگی مردمان این سرزمین را حفظ نماید، به واسطه وجود روح پایداری، پایایی و مانایی آن می باشد که در فرم، عملکرد محتوا و فناوری، به طور یکپارچه و سازگار با هم تجلی یافته است.

 
راهی برای رسیدن به معماری پایدارراهی برای رسیدن به معماری پایدار

آمار های منتشر شده، میزان انرژی مصرفی ساختمان ها را بیش از 37 درصد کل انرژی مصرفی کشور عنوان کرده اند. مسلم است که چنین وضعیتی، صرف نظر از هزینه های کلان اقتصادی که برای هر کشور و به تبع آن مردم به دنبال دارد، اثرات بسیار زیان بار دیگری را نیز موجب می شود که آلودگی های محیط زیست و به دنبال آن به خطر افتادن اکوسیستم و زندگی موجودات از جمله مهم ترین آنها است.

 
معماری پایدارمعماری پایدار

در چهل و چهار هفته ای که از عمر صفحه معماری روزنامه می گذرد، دو محور اصلی در مطالب چاپ شده در آنها مدنظر بوده است: واکاوی معماری ایران با هدف شناخت درست تر معماری امروز ایران و معرفی نمونه ها و جریان های معاصر معماری جهان. در همین مسیر و به عنوان سنتز دو محور فوق الذکر، بحث «معماری پایدار» را به روایت معماری ایرانی باز می¬کنیم، با این هدف که مسیر رسیدن به دهکده جهانی معماری را بیشتر بشناسیم.

 
گزارش کنفرانس معماری پایدار 11 اردیبهشت ماه 1393 تهران- فرهنگسرای نیاورانگزارش کنفرانس معماری پایدار 11 اردیبهشت ماه 1393 تهران- فرهنگسرای نیاوران

کنفرانس معماری پایدار با تأکید به موضوع فرهنگ، تاریخ، هویت و میراث روز پنجشنبه یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری در مکان فرهنگسرای نیاوران برگزار گردید.

 
چارچوب های معماری پایدارچارچوب های معماری پایدار

همگن بودن با محیط . ساختار بیولوژیکی . معماری بیولوژیکی

معماری پایدار جواب معمارانه ای است که : ...

 
دل نگرانی های نادر اردلان برای شهر تهراندل نگرانی های نادر اردلان برای شهر تهران

کنفرانس بين المللي معماري پايدار در حالي روز پنجشنبه 11ارديبهشت ماه جاري در تهران برپا شد که شماري از استادان بنام معماري و هنر، از جمله نادر اردلان در اين کنفرانس سخنراني کردند. اين کنفرانس به همت مجله معماري و ساختمان و با همکاري شماري از نهاد هاي فرهنگي، با تاکيد بر معيارهاي فرهنگ، تاريخ، هويت و ميراث برگزار شد.

 
معماری پایدار، شهر پایدارمعماری پایدار، شهر پایدار

سیروس باور : یکی از رفقا گفت چند روز دیگر روز معمار است.
نمی خواهی چیزی بنویسی؟
گفتم فرصتی نیست از آن گذشته چه بنویسم؟
گفت مثلا خودکشی انسان به دست انسان
فکر کردم گفتم عنوان جالبی است با مرگ شهرها هماهنگ است یعنی عدم توجه به توسعه پایدار...

 
به بهانه روز معمار، معماری و توسعه پایداربه بهانه روز معمار، معماری و توسعه پایدار

حسین سلطان زاده : رابطه انسان با طبیعت در طول تاریخ تحولات و دگرگونی های بسیاری داشته است. انسان در گذشته، خود را جزیی از طبیعت می دانست. ضمن آن که برای بسیاری از عناصر و پدیده های طبیعی احترام و تقدس قایل بود و بعضی از آنها را در مقایسه با خود، تفسیر می کرد و مورد توجه قرار می داد.

 
12