تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :779

فیگارو: ایران مقصد جذاب گردشگری ۲۰۱۷

تارنمای روزنامه پرشمارگان فیگارو، با تشریح مزیت‌های گردشگری کشورمان، ایران را مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد.
به گزارش ایرنا، در تارنمای این روزنامه فرانسوی آمده است: ایران یک سال پس از لغو تحریم‌ها بیش‌ازپیش میزبان گردشگران فرانسوی بوده است، گردشگرانی کنجکاو و روشنفکر که قدم بر کشور تضادها می‌گذارند.
در این گزارش، با اشاره به آمار اتحادیه ستو (Seto)، اتحادیه شرکت‌های گردشگری فرانسه، آمده است: در یک سال گذشته و پس از لغو تحریم‌ها علیه ایران، شاهد افزایش ۱۴۴ درصدی سفرها یعنی افزایش چهار هزار نفری مشتریان سفر به این کشور بودیم.
این گزارش آمارِ یاد‌شده را هرچند کم، اما درحال تبدیل‌شدن به یک گرایش ارزیابی می‌کند و ایران را مقصد گردشگری برای دوست‌داران فرهنگ، هنر و ادب و کسانی که قصد اسکی‌کردن و آفتاب‌گرفتن در سواحل خلیج فارس و دریای خزر دارند معرفی می‌کند.
بازگشایی خط هوایی پاریس- تهران در آوریل سال گذشته میلادی (بهار ۱۳۹۵)، از دیگر مزیت‌هایی است که در این گزارش به آن اشاره و آن را عاملی برای اضافه‌شدن نام ایران به فهرست مقاصد گردشگری آژانس‌های مسافرتی ارزیابی شده است.
درصدر آژانس‌های گردشگری فرانسه، که در سال ۲۰۱۶ بیشترین مسافر را به مقصد ایران داشته‌اند، می‌توان نام‌های مشهوری را دید که گاه به ۶۰۰ مسافر خدمت‌رسانی می‌کنند.
پاتریشیا دوریا، مدیر بازاریابی یک آژانس گردشگری، در این باره می‌گوید: ایران مقصدی جدید برای مسافران به‌شمار می‌رود و پروازهای خروجی به مقصد ایران برای بهار سال آینده تقریباً تکمیل شده است.
ازمنظر بازدیدکنندگان ایران، جاده ابریشم، هزارویک‌شب و منطقه شهری شیراز، تخت جمشید و جاذبه‌های زیبای اصفهان، اسطوره‌های ابدی ایران هستند و در این بین نباید شهر مدرن تهران را فراموش کرد.
در بخشی از این گزارش به رعایت قوانین حاکم در ایران تأکید شده و آمده است: باید فراتر از حس کنجکاوی، با یک ذهن باز از ایران دیدن کرد.
پاتریشیا دوریا همچنین در بخش دیگر صحبت‌هایش، با بیان اینکه مسافران ما اغلب از میراث غنی، زیبایی‌ها و مردم خون‌گرم و باسواد ایران متحیر می‌شوند، اظهار می‌کند: همه اینها برخلاف تصور ما از ایران، به‌عنوانِ کشوری بسته، است و مسافران‌مان با تصویری متفاوت از ایران بازمی‌گردند.
فیگارو همچنین می‌نویسد: مسعود سلطانی‌فر، رئیس پیشین سازمان گردشگری ایران، در سپتامبر سال گذشته میلادی (اواسط سال ۱۳۹۵) در مصاحبه با مجله«IFTM Top Resa» از برنامه‌ای ویژه برای میزبانی از ۲۰۰ هزار گردشگر فرانسوی خبر داده و گفته است: آمار گردشگران فرانسوی از ۸هزار تن در سال ۲۰۱۳ به ۱۸ هزار گردشگر در سال ۲۰۱۵ و پیش از لغو تحریم‌ها افزایش یافته است که از شتاب‌گیری این روند حکایت دارد.
براساس این گزارش، دو کشور فرانسه و ایران در سال گذشته میلادی توافق‌نامه همکاری امضا کرده‌اند که براساسِ آن، ایران از تجربه فرانسه در توسعه خدمات و زیرساخت‌های گردشگری، برای بهبود شرایط پذیرش گردشگران، بهره می‌گیرد. محور دیگر این توافق دوجانبه، فراهم‌کردن به فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های فرانسوی در ایران اشاره دارد.
فیگارو در این گزارش، با اشاره به اینکه سازندگان هتل در ایران از معافیت مالیاتی پنج‌ساله بهره‌مند می‌شوند و سلطانی‌فر از آژانس‌های مسافرتی فرانسوی برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری که ششم تا نهم فوریه ۲۰۱۷ (۱۸ تا ۲۱ بهمن ۱۳۹۵) در تهران برگزار می‌شود، دعوت کرده است، می‌نویسد: ایران برای جذب ۳۰ میلیارد دلار درآمد گردشگری در سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی کرده است و این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۱۵ میلادی ۹ میلیارد دلار بوده است.
گزارش از سعید زارع کندجانی
منبع : ضمیمه اجتماعی روزنامه اطلاعات

موضوعات مرتبط : گردشگری    


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید