اخبار و مقالات مربوط به گردشگری

فیگارو: ایران مقصد جذاب گردشگری ۲۰۱۷فیگارو: ایران مقصد جذاب گردشگری ۲۰۱۷

تارنمای روزنامه پرشمارگان فیگارو، با تشریح مزیت‌های گردشگری کشورمان، ایران را مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد.

 
اورامان، روستای رویاییاورامان، روستای رویایی

پس از پشت سر گذاشتن کوه‌های سر به فلک کشیده و پوشیده از برف و عبور از جاده‌های پر پیچ و خم و گذر از کنار رودخانه سیروان، یکی از روستاهای استان کردستان خودنمایی می‌کند که معماری آن زبانزد خاص و عام است.

 
این نقاط عجیب را ببینیداین نقاط عجیب را ببینید

همه‌ ما سفرهای هیجان‌انگیز را دوست داریم، سفر به مکان‌هایی که فکر می‌کنیم باید کلی برای دیدنشان هزینه کنیم.

 
لتونی چگونه برای گردشگری سیاست‌گذاری می‌کند؟لتونی چگونه برای گردشگری سیاست‌گذاری می‌کند؟

لتونی هنوز کشوری ناشناخته برای هزاران نفر در جهان است. حدود یک‌سوم از جمعیت دو میلیونی این کشور حوزه دریای بالتیک در پایتخت زندگی می‌کنند. زبان رسمی این کشور لتونیایی و واحد پولی آن از سال 2014، یورو است. با نگاهی به تاریخچه گردشگری در لتونی، سیر تکاملی توسعه گردشگری در این کشور را می‌توان به چهار دوره تقسیم کرد: شروع گردشگری مبتنی بر تفرجگاه‌های سلامت تا جنگ جهانی اول، توسعه گردشگری در جمهوری لتونی (1940-1918)، گردشگری در دوران شوروی (1991-1945) و گردشگری در دوران معاصر بازار آزاد (از سال 1991تاکنون).

 
متخصص گردشگری نداریممتخصص گردشگری نداریم

متاسفانه فرهنگ سفرهای گروهی هنوز در کشور ما جا نیفتاده و علت هم این است که نه در زمینه فرهنگسازی و ترویج سفرهای گروهی عمل می کنیم و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مقدمات این کار را فراهم می کند.

 
صنعت گردشگری به دنبال جایگاه خودصنعت گردشگری به دنبال جایگاه خود

«ایران برای سونامی گردشگران خارجی آماده می‌شود. ایران و قدرت‌های جهان در حال به سرانجام رساندن توافق هسته‌ای هستند تا تحریم‌ها و موانع برنامه هسته‌ای ایران را از میان بر‌دارند.

 
3 دلیل «تراول ویکلی» برای رونق گردشگری ایران3 دلیل «تراول ویکلی» برای رونق گردشگری ایران

گروه اقتصاد‌بین‌الملل- بهار فردنیا: یکی از نشریه‌های معروف آمریکایی در حوزه گردشگری به نام «تراول ویکلی» در تازه‌ترین گزارش خود، پیش‌بینی کرده است عظیم‌ترین رونق بعد از توافق هسته‌ای ایران و غرب در صنعت گردشگری خواهد بود.

 
چالش‌های توسعه صنعت گردشگریچالش‌های توسعه صنعت گردشگری


توسعه صنعت گردشگری درایران به ویژه در دوره پسابرجام که روابط ما با سایر ملل رو به بهبود است و انتظار می رود شاهد رشد ورود گردشگران خارجی به کشور باشیم،به ساختارها و امکاناتی نیاز دارد که بدون دسترسی به آنها، دل بستن و سخن گفتن از ارتقای گردشگری، آب در هاون کوبیدن است.

 
ضعف در جذب گردشگرضعف در جذب گردشگر

طبیعتگردي شاخه‌اي از گردشگري است كه حوزه وسيعي از جمله كوهنوردي، كويرنوردي، روستانوردي، دشت‌نوردي و... را شامل مي‌شود كه خوشبختانه ما در ايران ظرفيت‌هاي خوبي در این زمینه داريم.

 
جایی که محیط زیست به گردشگری باختجایی که محیط زیست به گردشگری باخت

مناطق حفاظت شده مانند جزیره آشوراده ایران که سال گذشته به بخش خصوصی برای مقاصد گردشگری واگذار شد؛ در حقیقت آخرین گریزگاه های انسان ها روی کره زمین تلقی می شوند.