جاذبه های معماری و گردشگری استان خراسان رضوی

استان خراسان رضوی یکی از استان‌های خراسان در شمال شرقی ایران به مرکزیت مشهد است، واژهٔ رضوی در نام این استان، به مقبرهٔ علی بن موسی الرضا در مرکز این استان اشاره دارد.

كميسيون ايرانشناسيِ انجمن مفاخر معماري ايران ، براي معرفي سرزمين ايران به مخاطبان خود ، از سال ١٣٨٦ ، نسبت به تعيين هرسال به نام يك استانِ كشور ، اقدام نموده و طي آن با اجراي برنامه هاي مختلف ( نظير بازديدهاي دوره اي، برگزاري نشست هاي پژوهشي-فرهنگي، مسابقات و درسالهاي اخير اختصاص صفحه در فضاي مجازي ....) به معرفي فعاليت ها و مشخصات استان ، پرداخته است .

انتخاب استان خراسان رضوي به عنوان استان سال ١٣٩٦ ، تقارن دارد با تاریخ انتخاب شهر مشهد ( در سال ١٩١٧ ) به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام از طرف سازمان كنفرانس كشورهاي اسلامي (آيسسكو)

کانال خراسان رضوي - استان سال 1396
لینک کانال: https://t.me/khorasanerazavi96

گالری تصاویر جاذبه های معماری و گردشگری استان خراسان رضوی
اخبار و مقالات مرتبط با جاذبه های معماری و گردشگری استان خراسان رضوی

جاذبه های گردشگری و مناطق استان

  • مقبره کمال الملک و عطار

  • آرامگاه نادرشاه افشار

  • مناره خسرو گرد

    سبزوار یکی از شهرهای بزرگ، پرآوازه و کهنسال استان خراسان رضوی است که در غرب خراسان و شمال شرق ایران قرار دارد. تاریخ سبزوار با بیهق پیوند خورده است.

  • شهر تاریخی خواف و آس بادهای نشتیفان

    شهرستان خواف به مرکزیت شهر خواف، یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی است که در 250 کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع شده است و سنگان، نشتیفان قاسم آباد و سلامی دیگر شهرهای آن هستند، خواف، با چهار بخش مرکزی، سنگان، جلگه زوزن و سلامیو جمعیتی بیش از 110 هزار نفر، در نوار مرزی شرق ایران قرار دارد و 143 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.