کتب و نشریات منتشر شده انجمن مفاخر معماری ایران

 • کتاب معماران ایران

  این كتاب تعریف جدیدی از معماری و معماران را بیان می‌دارد. آنجا كه سخن از آموزش و فلسفه و ادبیات معماری است، به معرفی استادان، نظریه‌پردازان و نویسندگان در این حوزه اشاره دارد و آنجا كه معماران را در خلق محیط مصنوع و تصمیم‌ساز در آمایش سرزمین و حفاظت از محیط‌زیست صاحب خط و ربط می‌داند به معرفی طراحان و اندیشمندان می‌پردازد.
  این نوع كتاب‌های Dirctory ، در عرصه معماری و معماران در كنار همه ویژگی‌هایی كه برای ثبت در فهرست‌های مرتبط داخلی و خارجی دارند. فرصتی متمایز را برای دانشجویان رشته‌های معماری و گرایش‌های مربوطه ایجاد خواهند كرد تا ایشان با زوایای گوناگون این دانش و فن و هنر آشنا شده و راه خود را بهتر و شفاف‌تر پیدا كنند.
  ناشر:موسسه فرهنگی پژوهشی چاپ و نشر نظر
  سال انتشار:1386

   

 • اسرار شیدایی - دکتر ایرج اعتصام ، معمار ، شهرساز و هنرشناس

  كتاب «اسرار شيدايي»، زندگي‌نامه دكتر ايرج اعتصام، معمار، شهرساز و هنرشناس شايد نخستين كار در زمينه تاريخ شفاهي معماري باشد. گفته‌هايي كه در اين كتاب از زبان راويان درباره تاريخ معماري نقل شده، روشنگر بسياري از واقعيات اين حرفه است.
  ناشر: نشر یوشیج
  سال انتشار: 1388

   

 • اندیشه معماران معاصر ایران

  در این كتاب علاوه بر تعریف معماری از دیدگاه هر یك از معماران مفاهیمی چون جهانی شدن معماری، نظریه پردازی، نگاه فلسفی و معناشناسانه به معماری، نسبت میان انسان و معماری، معماری صنعتی، مدیریت و انبوه سازی، تحلیل معماری معاصر، معماری و شهرسازی از نظر تمدنی، معماری مدرن و معماری ایرانی مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.
  تهیه كتاب "اندیشه معماران معاصر ایران" از سال 1387 آغاز شده و شامل مصاحبه، گزارش و اظهار نظر 12 نفر از معماران و شهرسازان صاحب نظر ایران شامل ایرج اعتصام، گیتی اعتماد، سیروس باور، منصور فلامكی، علی اكبر صارمی، حسین شیخ زین الدین، سید علیرضا قهاری، ابوالحسن میر عمادی، كیومرث بیات، پریور صدری، ایرج كلانتری و اردشیر سیروس است.

سفارش آنلاین کتب منتشره انجمن با ارسال رایگان